Robotok az iskolánkban

    Szakmai újdonságként robotok építésével és programozásával is foglalkozhatnak teskándi iskolások.

    Sikeres horvát-magyar nemzetközi pályázat eredményeként iskolánk is egyike a robotikát oktató három zalai iskolának. A program keretében jelentős eszközfejlesztésre és szakmai megújulásra nyílik lehetőségünk. Egyenlőre szakkör keretében építik a gyerekek a robotokat, majd programozzák azokat. Több alkalommal találkoznak a másik két magyar és három horvát iskola tanulóival.

    Természetesen ettől kezdve nem robotok fogják nyírni a füvet, takarítják az iskolát, vagy netán tanítanak. A robotika jelene és jövője beszivárog iskolán falai közé is, hogy megismerhessék diákjaink a legmodernebb technikák alapjait, még előbbre jussanak a logikus gondolkozásban, tervezésben.

    Cikk: Zalai Hírlap

    Módosítás: (2017. július 26. szerda, 07:27)